• Zapraszamy do salonu

  ul. Kazimierza Wielkiego 47/55
  Numer telefonu: 796 797 466

 • Najwyższa jakość

  W naszym studio pracuje zespół profesjonalistów, którzy zapewnią usługi na najwyższym poziomie.

 • Nowoczesne stylizacje

  Chętnie podejmujemy się wyzwań, kreując nowoczesne i stylowe fryzury.

 • Kariera

  Twoją pasją jest fryzjerstwo?
  Skontaktuj się z nami!
  biuro@skaczmarzyk.pl

Za oknem coraz zimniej, sięgamy już po czapki, włączamy ogrzewanie. W takich warunkach trzeba szczególnie zadbać o włosy.


Mróz, suche powietrze to najtrudniejszy przeciwnik zdrowych włosów. Gdy temperatura na zewnątrz spada a w pomieszczeniach króluje suche i ciepłe powietrze, włosy tracą witalność i siłę. Gwałtowne zmiany temperatury, długie przebywanie na mrozie – te wszystkie czynniki wpływają na osłabienie i pogorszenie się stanu włosów, a przecież każda kobieta chce mieć piękne i zdrowe włosy.


Jak skóra, tak i włosy wymagają zimą szczególnej „tłustej" pielęgnacji. Chodzi przede wszystkim o nawilżenie włosów i zatrzymanie w nich wilgoci. Pomogą w tym na pewno olejki. Będą one również odgrywać dużą rolą dla włosów elektryzujących się.Dlaczego jesienią i zimą włosy bardziej się elektryzują? Elektryzujące włosy są oznaką ich przesuszenia. Jesień i zima to pory roku, podczas których włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Mróz, wiatr, wilgoć i różnice temperatur znacznie je osłabiają, sprawiając, że stają się przesuszone, matowe i zaczynają się elektryzować. Im bardziej włos jest czysty, nieobciążony oraz suchy, tym bardziej staje się podatny na elektryzowanie. Dlatego warto jest zastosować olejki na osuszone ręcznikiem włosy, ale także przy końcowej ich stylizacji, żeby dodatkowe je nawilżyć.Gdy włosy szybko przetłuszczają się... Noszenie czapki, zmiany temperatur, gdy z zimnego pomieszczenia wchodzimy do ciepłego nasilają wydzielanie sebum w skórze głowy i przetłuszczanie się włosów. Możesz temu zaradzić. Staraj się myć głowę rano zamiast wieczorem, kosmyki będą wyglądać świeżo. Stosuj szampon do włosów przetłuszczających, gdyż regulują pracę gruczołów łojowych i dbają o świeży wygląd pasm. Na długości i końce jednak najlepiej używać odżywki nawilżającej do spłukiwania żeby chronić nasze włosy przed wysuszeniem. Używaj do mycia letniej wody, gorąca pobudza wytwarzanie łoju w skórze. W nagłych sytuacjach sprawdzi się suchy szampon. Wystarczy rozpylić go na włosach i kilka razy przeczesać je szczotką.Co zrobić, gdy włosy nadmiernie wypadają ? O tej porze roku często występuje niedobór odżywczych witamin i minerałów w organizmie. Jesteśmy przemęczeni i mniej odporne na stresy. To wszystko odbija się na kondycji cebulek włosowych. Są gorzej odżywione i słabiej ukrwione, co sprawia, że włosy stają się cieńsze i przedwcześnie wypadają. Możesz temu zaradzić stosując szampon zapobiegający wypadaniu włosów. Aby wzmocnić włosy i zatrzymać ich nadmierne wypadanie, oprócz witaminy z grupy B powinny spożywać również witaminy A, C i E.