• Zapraszamy do salonu

  ul. Kazimierza Wielkiego 47/55
  Numer telefonu: 796 797 466

 • Najwyższa jakość

  W naszym studio pracuje zespół profesjonalistów, którzy zapewnią usługi na najwyższym poziomie.

 • Nowoczesne stylizacje

  Chętnie podejmujemy się wyzwań, kreując nowoczesne i stylowe fryzury.

 • Kariera

  Twoją pasją jest fryzjerstwo?
  Skontaktuj się z nami!
  biuro@skaczmarzyk.pl

Flamboyage to metoda koloryzacji, która zyskuje sobie coraz większą popularność wśród naszych klientek. We wpisie prezentujemy rodzaje tego farbowania. Zaprezentowane na fotografiach fryzury wykonane zostały w naszym salonie fryzjerskim.

Na czym polega flamboyage?

Samo słowo "flamboyage" oznacza płonąć lub błyszczeć, co świetnie oddaje efekt, jaki przynosi ta koloryzacja. Dzięki niej uzyskujemy włosy rozświetlone, muśnięte słońcem, z bardzo naturalnym efektem przechodzenia z jednego odcienia na drugi. Na czym polega ten sposób koloryzacji włosów? Otóż do flamboyage wykorzystujemy specjalne taśmy przyklejane profesjonalnym klejem nie szkodzącym włosom, dzięki którym można delikatnie oddzielić i zafarbować pasemka, a taśmy nie stosuje się od nasady włosów, co likwiduje znacznie problem odrostów. Pasemka farbujemy na różnorodne odcienie, zgodnie z życzeniem Klientki. Taka metoda farbowania, poza bardzo estetycznym efektem, posiada także inne plusy - wizualnie nadaje włosom puszystości i objętości, oraz niweluje problem odrostów, których ze względu na wycieniowanie koloru fryzury praktycznie nie widać! Na ten innowacyjny sposób farbowania wpadła firma Davines z Włoch, znana ze stosowania ekologicznych metod fryzjerskich.

blond koloryzacja flamboyage

Dla kogo polecamy flaboyage

Flamboyage najczęściej wykorzystuje się przy blond koloryzacji, ale oczywiście nie musimy się ograniczać - jest to sposób farbowania, którym spokojnie zafarbujemy włosy na rudy czy ciemny odcień. Podobnie nie ma ograniczeń co do długości i kształtu włosów - cieniowanie stosujemy z powodzeniem na włosach długich, krótkich, prostych i kręconych. Tę technikę możemy stosować zarówno zimą dla podkreślenie ciemniejszych tonów, jak i latem, w celu rozjaśnienia fryzury. Flamboyage polecamy szczególnie Paniom, które mają cienkie, rzadkie włosy i chcą poprawić wizualnie ich gęstość i objętość uzyskując naturalny, subtelny kolor z dodatkowym efektem push up. Techniką flamboyage koloryzujemy cienkie pasemka włosów, stosując cieniowanie, dlatego efekt koloryzacji utrzymuje się o wiele dłużej, nie trzeba martwić się o to, że pasma ułożą się nienaturalne, a spłukiwanie się koloru następuje stopniowo w sposób naturalny.

flamboyage dlugie wlosy

blond koloryzacja styl flamboyage

flamboyage stylizacja fryzury

Dlaczego flamboyage zyskało taką popularność?

W nowoczesnych stylizacjach fryzur duże znaczenie ma podkreślenie objętości włosów oraz bardzo precyzyjne cieniowanie kolorów - innowacyjna koloryzacja flamboyage zapewnia właśnie te dwa aspekty. Dodatkowo nie niszczy ona włosów, ponieważ delikatna koloryzacja przy użyciu taśm nie jest tak inwazyjna jak zwykłe farbowanie. Jest to najtrudniejszy sposób koloryzacji włosów, ale profesjonalnym fryzjerom posiadającym odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie nie sprawia on problemów. W naszym salonie fryzjerskim Szymon Kaczmarzyk Hair Stylist w Krakowie pracują fryzjerzy specjalizujący się właśnie w tej metodzie koloryzacji. Zapraszamy do odwiedzenia nas, ceny za wykonanie flamboyage w zależności od długości włosów i dodatkowych usług wahają się od 180 do 340 zł. W celu zapoznania się z innymi metodami koloryzacji włosów zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu - http://skaczmarzyk.pl/blog/20-blond-koloryzacja-wlosow - w którym omawiamy pozostałe techniki farbowania.

koloryzacja wlosow flamboyage

flamboyage salon fryzjerski krakow