• Zapraszamy do salonu

  ul. Kazimierza Wielkiego 47/55
  Numer telefonu: 796 797 466

 • Najwyższa jakość

  W naszym studio pracuje zespół profesjonalistów, którzy zapewnią usługi na najwyższym poziomie.

 • Nowoczesne stylizacje

  Chętnie podejmujemy się wyzwań, kreując nowoczesne i stylowe fryzury.

 • Kariera

  Twoją pasją jest fryzjerstwo?
  Skontaktuj się z nami!
  biuro@skaczmarzyk.pl

Blond koloryzacja to dla klientów sposób na odświeżenie fryzury, odmłodzenie wyglądu czy modną zmianę stylizacji. Dla nas jako fryzjerów jest to także nieskończona ilość inspiracji i możliwość realizacji niejednokrotnie bardzo oryginalnych pomysłów.

Z uwagi na to że posiadamy spore doświadczenie w wykonywaniu tej usługi poniżej prezentujemy główne rodzaje farbowań na przykładach realizowanych w naszym salonie fryzjerskim. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości farb i odżywek, co jest podstawą w rozjaśnianiu włosów, koloryzacja w naszym salonie nie tylko nie niszczy włosów, ale także doda fryzurze świeżości i połysku.

blond koloryzacja stylizacja

koloryzacja wlosow blond

Pierwszym rodzajem koloryzacji blond jaki od razu przychodzi na myśl to przede wszystkim farbowanie włosów na bardzo jasne kolory. Poniżej prezentujemy wykonane przez nad rodzaje odcieni - od koloru na pograniczu złota i opalu, przez lekko opalizujący odcień, po wyrazistą, złocistą barwę. Aby uzyskać efekt tak jasnego blondu włosy poddawane są dekoloryzacji mającej na celu usunięcie pigmentu, następnie nanoszona jest odpowiednia farba. Proces rozjaśniania włosów wymaga znajomości reakcji koloru włosów z kolorem farby, ponieważ różne odcienie w różny sposób reagują na rozjaśnianie. Tak jasne odmiany blondu nie są polecane osobom z problemami dermatologicznymi np. z przebarwieniami skóry, ponieważ platynowe włosy tylko uwypuklą niedoskonałości, podobnie nie są to kolory polecane bardzo ciemnym brunetkom, ponieważ źle kontrastują z ciemną cerą.

koloryzacja wlosow jasny opal

blond koloryzacja opalizujace odcienie

blond koloryzacja odcienie zlociste

Poniżej prezentujemy naturalny odcień blond włosów. Ten trochę ciemniejszy kolor jest polecany osobom, które nie posiadają bardzo jasnej karnacji, a chciałyby rozjaśnić włosy. Często słyszymy utarty schemat, że tylko osobom o bardzo jasnej karnacji pasuje blond - otóż wszystko zależy od odcienia, który dobierzemy - oczywiście nie wszystkim klientkom polecimy opalizującą barwę, ale wybór odcieni jest na tyle duży, że do większości typów urody, uwzględniając kolor oczu, cerę, naturalny kolor włosów i inne indywidualne cechy, można spokojnie dobrać odpowiedni stopień rozjaśnienia.

blond koloryzacja naturalne odcienie

Dla klientek, które lubią odważne fryzury i nietypowe kolory czy połączenia polecamy po pierwsze blond z lekkim odcieniem różu. Nie jest to jaskrawy róż, wybierany do stylizacji sylwestrowych czy karnawałowych, ale kolor, który spokojnie możemy nosić na co dzień, ponieważ mieści się on w kanonach uniwersalnej stylizacji. Po drugie dla osób z ciemniejszymi włosami polecamy częściowe farbowanie, czyli blond koloryzację z pojaśnieniami, która szczególnie polecana jest osobom z naturalnie ciemnymi włosami, ponieważ wtedy rozjaśnienia wyglądają o wiele bardziej naturalnie.

blond roz koloryzacja wlosow

koloryzacja wlosow z pojasnieniami

Często Panie obawiają się zmiany koloru włosów na jaśniejszy, z obawy przed widocznym osłabieniem i niszczeniem włosów, dlatego zamieszczamy także przykłady tego, jak blond koloryzacja poprawia estetykę włosów i nadaje im zupełnie nowy charakter. W pierwszym przypadku zastosowaliśmy umiarkowaną zmianę odcienia.

wlosy przed koloryzacja blond

efekt zmiany odcienia blond wlosow

W drugim przypadku naszych metamorfoz prezentujemy odświeżenie koloru - jak widać włosy nabrały blasku i uzyskaliśmy efekt większej objętości, dzięki stopniowemu przechodzeniu kolorów. Niejednolity kolor fryzur jest efektem szczególnie pożądanym właśnie w przypadku blond koloryzacji - naturalne blond włosy nie są w końcu jednolite od nasady głowy po końcówki, więc aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do stanu naturalnego najlepiej dążyć do lekkiego cieniowania włosów.

blond koloryzacja odswiezenie

blond koloryzacja odswiezenie

I na koniec - bardzo popularna wśród naszych klientek koloryzacja włosów sposobem ombre, czyli rozjaśnianie końcowych partii włosów i pozostawienie ciemniejszych odcieni u nasady. Metoda ta zdobyła popularność na całym świecie, dlatego też doczekała się wielu odmian - jednymi z najbardziej rozpoznawalnych jest bronde czyli subtelne przejście koloru z brązu do blond, oraz sombre czyli zastosowanie rozjaśnień od nasady włosów - obie te odmiany dają subtelniejszy efekt niż klasyczne ombre, cechujące się dużą kontrastowością barw. Taki typ stylizacji fryzur poza oczywistym walorem jakim jest ciekawy, oryginalny wygląd, posiada także inną ogromną zaletę - nie trzeba martwić się o odrosty;)

blond koloryzacja w stylu ombre

koloryzacja wlosow ombre

koloryzacja wlosow ombre chlodne odcienie

Specjalnością naszych fryzjerów jest jeszcze jedna odmiany rozjaśniania - flamboyage, z uwagi na to, że jest to jeden z najtrudniejszych, a jednocześnie najciekawszych sposób koloryzacji, poświęcimy mu z pewnością oddzielny wpis.
Na koniec przypominamy wszystkim czytelnikom zdecydowanym na blond koloryzację podstawowe zasady dbania o zdrowie włosów - nie należy farbować za często (dlatego też warto skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich, zapewniających długotrwały efekt), nie powinno się zmieniać koloru zbyt drastycznie, a odżywki do włosów wysokiej jakości powinny stanowić podstawę codziennej pielęgnacji.