• Zapraszamy do salonu

  ul. Kazimierza Wielkiego 47/55
  Numer telefonu: 796 797 466

 • Najwyższa jakość

  W naszym studio pracuje zespół profesjonalistów, którzy zapewnią usługi na najwyższym poziomie.

 • Nowoczesne stylizacje

  Chętnie podejmujemy się wyzwań, kreując nowoczesne i stylowe fryzury.

 • Kariera

  Twoją pasją jest fryzjerstwo?
  Skontaktuj się z nami!
  biuro@skaczmarzyk.pl

Większość z nas z ochotą korzysta z dobrodziejstw lata opalając się oraz zażywając kąpieli morskich, należy jednak pamiętać, że po wakacyjnym wypoczynku szczególnie ważna jest pielęgnacja włosów. Wiele osób skarży się na zniszczone od słońca włosy, na to, że kolor się zmienia i fryzura przestaje się układać.

Promienie słoneczne, słona woda czy wiatr niekorzystnie wpływają na nasze włosy powodując ich częste łamanie czy wysuszenie.Przede wszystkim musimy je zrekonstruować. Używajmy kosmetyków, które odbudują nasze zniszczone włosy, nawilżą i odżywią wnętrze włosa, tym samym poprawiając ogólny stan i wygląd fryzury.

Najbardziej cierpią końcówki włosów, które są najdelikatniejszą ich częścią. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie podcięcie, ponieważ sama maska nie będzie w stanie zadziałać na rozdwojone końce a problem będzie się tylko pogłębiał. Dzięki podcięciu fryzura nabierze kształtu i znów będzie się dobrze układać.Szampon to za mało, żeby włosy mogły szybko wrócić do formy. Potrzebują właściwej pielęgnacji, regeneracyjna odżywka do zniszczonych włosów to konieczność. Silnie zniszczone wymagają intensywnej regeneracji z użyciem odżywczej maski nawilżającej. Najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu pozostawiając ją na włosach przynajmniej 10 minut. Jeśli możemy sobie na to pozwolić to pozostawmy ją dłużej.

Pamiętajmy również o odżywianiu włosów od środka, stosując w swoim jadłospisie witaminy z grupy B, które wpływają korzystnie na strykturę naszego włosa. Brak tych witamin może prowadzić do ich wypadania. Trzeba także unikać częstego szczotkowania szczególnie mokrych włosów, zniszczone są bardziej narażone na na uszkodzenia. Nie sprzyja im także wysoka temperatura, więc lepiej suszyć je chłodniejszym powietrzem. Na wilgotne włosy możemy nałożyć naturalne olejki, które dodatkowo nawilżą i wygładzą nasze włosy. Pamiętajmy, że przesuszone włosy nie lubią produktów takich jak: żele, pianki czy lakiery. W tym okresie lepiej używać delikatnych produktów.